01234

w klasach 2a i 4a

        8 kwietnia, w naszej szkole, odbyły się zajęcia otwarte z udziałem dzieci z klasy 2 i 4a. W zajęciach uczestniczyli chętni rodzice uczniów i nauczyciele. Gościem specjalnym była Pani Wanda Huk - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Dziadowej Kłodzie. Zajęcia były inauguracją cyklu wydarzeń w ramach projektu edukacyjnego W świecie baśni. Uczestniczy zapoznali się z prezentacją multimedialną, przedstawiającą baśń jako gatunek literacki oraz najwybitniejszych baśniopisarzy: H.Ch. Andersena, J.W. Grimm oraz CH. Perraulta. Zgadnij jaką postacią z baśni jestem? – uczniowie świetnie bawili się przy rozpoznawaniu baśniowych postaci z fragmentów przeczytanych baśni, rekwizytów oraz przebrań. Uczniowie klasy 4a: Michalina Dobosz, Aleks Falkiewicz, Michał Stajszczyk, Julia Jach, Wiktor Ostrowski, Julia Snopek i Radek Giernalczyk, przeczytali napisane przez siebie baśnie, które
bardzo podobały się zaproszonym gościom oraz dzieciom. Mamy nie kryły wzruszenia słuchając swoich małych baśniopisarzy. Kto wie może jest wśród nich przyszły pisarz… W tym dniu odwiedził nas sam król baśni – Andersen, w którego rolę wcieliła się Maja Tołłoczko, przeczytał list do rodziców o tym jak ważne i wartościowe jest codzienne czytanie dzieciom. Na zakończenie, gość specjalny pięknie przeczytał baśń H.Ch. Andersena pt. Pastereczka i kominiarczyk – Pani Wanda Huk zaczarowała nas swoją interpretacją baśni za co serdecznie dziękujemy.

        Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom naszego Święta Baśni, rodzicom, którzy poświęcili swój czas na to aby być ze swoimi dziećmi, dzieciom za to, że chcą wiedzieć więcej.

✍ Tekst artykułu

p. Monika Powąska