01234
Rozwiązujemy

zagadki z detektywem
        W dniu 11 marca 2019r. uczniowie z klasy pierwszej i drugiej opuścili mury szkoły i pojechali do Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy na spektakl teatralny przygotowany przez Teatr Współczesny w Krakowie. Tytułowy Detektyw Mądra Sówka to specjalista od spraw niełatwych, a było ich wiele. W rozwiązaniu zagadki zaginionych rękawiczek Zosi pomogli widzowie, w pozostałych także okazali się bardzo pomocni. Sprawa, z jaką do Detektywa przyszła Hrabina Halina Pośpieszalski była bardzo skomplikowana, dotyczyła skradzionego czasu. Z zapartym tchem wszyscy śledzili akcję, rozwijając zdolność logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Detektyw nie tylko rozwiązał tajemnicę czasu, ale w zabawny sposób ukazał proste zjawiska przyrody i otaczającego świata. Dzieci nauczyły się, że należy rozsądnie zarządzać swoim czasem i przeznaczać go na sprawy dla nas bardziej i mniej ważne. Spektakl był przeplatany piosenkami, które bardzo się podobały. Wspaniałe efekty świetlne, dźwiękowe, zmieniająca się scenografia i ciekawe kostiumy na długo pozostaną w pamięci widzów.
        A teraz czas na wrażenia po spektaklu uczniów klasy drugiej.
 • Wojtek
  Witkowski

  Bardzo podobały mi się stroje aktorów i efekty specjalne. Przedstawienie nie spełniło moich oczekiwań, ponieważ nie było wszystkich zagadek Detektywa, które były w książce

 • Julia Sobolewska

  Najbardziej podobało mi się, jak Detektyw odnalazł brudne, śmierdzące, zielone rękawiczki Zosi. Przedstawienie spełniło moje oczekiwania, bardzo mi się podobało

 • Hania
  Wirzing-Mazgaj

  Najbardziej mi się podobało, jak Ojciec Czas kaszlał i klepał się w nogę oraz jak Hrabina Halina Pośpieszalski dowiedziała się, że sama kradnie sobie czas.

 • Wojtek Wojcieszak

  Bardzo podobała mi się dekoracja na scenie i oświetlenie. Aktorzy byli bardzo zabawni, wszyscy się świetnie bawili.

 • Marta Kapka

  Przedstawienie było bardzo interesujące. Najbardziej podobała mi się scena, jak Detektyw wymyślał rymy do imienia Halina.

 • Julia Koczynasz

  Mnie się najbardziej podobało, jak Detektyw rozwiązał zagadkę o zaginionych, zielonych rękawiczkach.

 • Maja Mierzwa

  Najbardziej podobała mi się scena, jak Detektyw podróżował w czasie i raz był małym dzieckiem a za chwilę staruszkiem. Ciekawe były też zagadki, które rozwiązywał. Fajne było zakończenie, kiedy pogodził się ze swoim bratem i razem postanowili rozwiązać zagadkę o zaginięciu Słońca.

 • Karolina Jeziorna

  Bardzo podobała mi się muzyka, piosenki, mydlane bańki i zmieniające się światło. Detektyw w roli malutkiego dziecka też był super.

 • Karolina
  Jabłońska

  Detektyw jest bardzo sprytny i rozwiązuje wszystkie zagadki. Najbardziej podobało mi się rozwiązanie zagadki z kradzieżą czasu.

 • Filip Fiłończuk

  Przedstawienia bardzo mi się podobało, ponieważ było fajne i zabawne. Aktorzy mieli śmieszne kostiumy. Aktor, który grał Detektywa pytał się nas o różne rzeczy

 • Bruno Olech

  Mnie bardzo podobała się postać brata Detektywa, bo on miał taki śmieszny głos. Fajne było rozwiązanie zagadki o zaginionym czasie Hrabiny Haliny

 • Klaudia Bedka

  Przedstawienie było bardzo śmieszne, mnie podobały się sceny z Ojcem Czasu i sprawa zaginionych rękawiczek Zosi. Dziewczynka najpierw grzebała nimi w błocie i w nosie – oj nieładnie.

 • Emilia Rapalska

  Świetnie się bawiłam, kiedy Detektyw przemieszczał się w czasie i raz był małym chłopcem a za chwilę staruszkiem.

 • Lena Rosińska

  Bardzo dobrze bawiłam się podczas przedstawienia a najbardziej podobało mi się kichanie Ojca Czasu. Z efektów specjalnych to fajne były światła i bańki mydlane. Nie spodziewałam się takiego wyjaśnienia ostatniej zagadki.

✎ Uczniowie,
z klasy 2a

✍ Tekst artykułu poprawiła

pani Alina Dudek